(2016) Mercedes Benz  C180 – Premium D Sınıfının Yıldızı

(2016) Mercedes Benz C180 – Premium D Sınıfının Yıldızı

22 Ağustos 2020 0

Yılların başarılı otomobili Mercedes Benz C180 sadece görünümü ile değil birçok özelliği ile küçük bir S serisi. Bunu yüksek satış rakamları da destekler biçimde…


2016 Model Test Aracımız şuan satılan makyajlı seriden değil ama gene de ikinci elde çok tercih edilen otomobillerden.Özellikle 1.6 litre motoru hem performans kriterlerini hem de yakıt ekonomisini sağlar nitelikte.Avantgarde, Fascination, Exclusive ve AMG donanımlarına sahip C Serisi her türlü müşteri kitlesine uygun tasarım ve motor seçeneklerine sahip.


Cam tavanın standart sunulduğu Mercedes Benz C180 AMG’nin arka ve yan tasarımı da dikkat çekici. 18 inç yıldız türü jantların dışında opsiyonel olarak 19 inç jantlar da sunulmakta.


Arka difizörlere yer verilen C180 AMG’nin egzoz çıkışları ise aktif olarak çalışmakta. Bugün çok daha güçlü modellerin aktif olmadığı düşünüldüğünde,bu ayrıntı kullanıcıları ve Mercedes hayranlarını  mutlu eden küçük bir detay.Sesi ise Avantgarde, Fascination, Exclusive modellerine göre daha tınılı çalışmakta.Özellikle spor modlarında bu ses daha çekici.


İç tarafı ise test aracımızda bulunan saat ve mat ahşap opsiyonu sayesinde daha premium duran C180, yılının rakiplerine göre çok daha yenilikçi duruyor.Klima menfezleri yuvarlak tasarlanan iç mekanda, ekran ise tam ortaya konumlanmış.O dönem havada duran ve araca ait hissettirmeyen ekran artık Mercedes’in yeni modellerinde daha farklı.Yeni Mercedes Benz araçlarında yatay ve hız göstergelerini de kapsayan daha premium bir ekran görmekteyiz.


Gelelim aracımızın kalbine, 1.6 turbo beslemeli 156 Hp güç üreten C180’in Torku ise 250 Nm.
0-100 hızlanması 8.5 saniye süren aracımızın ortalama fabrika yakıt tüketimi ise 5.8 lt/100 km.