(2017) Skoda Superb 1.4 TSI DSG Test – Zamanın Ötesinde Tasarım

(2017) Skoda Superb 1.4 TSI DSG Test – Zamanın Ötesinde Tasarım

5 Ağustos 2020 0

Çok basit bir formül sunuyoruz. Kaslı iri yapı, çek işçiliği, kristal tasarım ve Volkswagen tekniği…

E= Mc2 gibi bir formül aslında bu. Son zamanlarda ise herkesin dilinde bir laf. Bu Skoda çok gelişti, adamlar Volkswagenden iyi araba yapar oldular vs vs… Aslında Vag çok iyi bir hamle ile 1991 yılında SKODA markasını satın aldı. Bu birleşme ile birlikte grup içerisindeki konumlandırmasını güçlendiren Skoda pazara da daha iyi hakim olabildi.Bu güçlü konum sebebi ile de marka tüm avrupa’da çok satan hale geldi.

Skoda Superb ise Türkiye için özel bir otomobil. Avrupa’da en çok Superb bizim ülkemizde satılıyor, bunun en büyük sebebi bizim pazarımıza hitap eden konfigürasyonlara sahip olması.

2017 model test aracımız ile uzun bir test sürüşü gerçekleştirebildik ve bu test sürüşünde aklımda kalan detayları kısaca özetleyecek olursam konforlu , geniş ve segmentinin üzerinde diye özetleyebilirim. Bu otomobili övmek amacım değil, sadece teknolojinin bu kadar ilerlemesi ve bu otomobil’in bu kadar özenilerek yapılması bizi fiyatına göre şaşırtıyor.


Model yılı itibari ile Style ve Prestige donanımları ile bilinen Skoda’nın makyajlanan kasası ile donanım isimleri de değişti. Bizim test otomobilimiz ise Style donanım, ekoseli ve hafızalı koltukları, kararan aynaları, bi-xenon farları ise standart.9.2 inçlik Ekran, trimleri piano black ve fırçalanmış aliminyum ile süslenen Superb’in iç mekanı krom parçalarla da harmoni içerisinde.Elektronik park freni ise yer tasarrufu sağlamış gözüküyor.


2020 yılında Makyajlanan Skoda Superb’in göstergeleri hayalet gösterge olsa bile Test otomobilimizin göstergeleri halen analog.Ortadaki ekranın çözünürlüğü ise gayet tatminkar.

Teknik Özellikler :

1395 CC, Sıralı 4 silindir, 150 HP , 250 NM
5.3 lt/100 KM
0-100 KM/S 8.4 SN
Ağırlık:1400 kg