(2019) Fiat Egea 1.3 Multijet – Ezber Bozan Sedan

(2019) Fiat Egea 1.3 Multijet – Ezber Bozan Sedan

29 Ağustos 2020 0

Egea aslında uzun zamanlardan beri Fiat’ın compact sınıfta sunduğu ve çok başarılı olmuş bir modeli. Tipo ve Egea ismi ile satılan otomobil bazı ülkelerde Tipo olarak da adlandırılıyor.HB, Sedan ve Stationwagon karoser yapılarına sahip olan modelin ülkemizde ise en çok sedan modeli tercih edilmekte.


Arka kısmına baktığımızda C Tipi ve 3 boyutlu stop lambaları dikkat çekiyor. Sonradan sedanlaşmış gibi gözükmeyen Egea tüm tasarımı ile gerçek bir sedan.Sonucunda Fiat bir İtalyan markası ve tasarım onlardan sorulur…


2637 mm dingil mesafesi ve 520 litre bagaj hacmi ile geniş ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek sedan model daha çok şirketlerin beyaz yakalı çalışanları tarafından kullanılıyor.İkinci eli kuvvetli, servis bakım maliyetleri düşük ve parçası bol olan Egea’nın toplam kullanım maliyetleri bi hayli düşük.


5” ve 7” boyutlarında sunulan dokunmatik ekranlı Uconnet multimedia sisteminin dokunmatik hassasiyeti gayet başarılı.Kullanılan malzemelerin kalitesi ise F/P olarak incelediğinizde sizlere beklediğinizden fazlasını sunuyor.

Kullanışlılık olarak Vites geçişleri net olan modelin,debriyaj ayarı da kullanıcısını yormayacak şekilde tasarlanmış.Ülkemizde milyon km yapan taksici abilerimize sorduğum kadarıyla uzun kullanımda(ki sanırım en uzun onlar kullanıyor) önemli bir kronik problemi yokmuş.

Teknik Özellikler

1248 cc turbo beslemeli dizel ünite 95 Hp ve 200 nm tork sunuyor.
0-100 KM/H: 12 sn.
Ortalama yakıt tüketimi : Şehir İçi 4.9 / Şehir Dışı 3.2 lt ( fabrika)