(2019) Renault Megane 1.5 DCI EDC 115 BG – Görev Adamı Yollarda

(2019) Renault Megane 1.5 DCI EDC 115 BG – Görev Adamı Yollarda

23 Eylül 2020 0

Uzun zamanlardan beri yollarda olan Görev Adamı Renault Megane dizel otomatik versiyonu ile Test konuğumuz.Bu sitede sadece en lüks ve en yeni otomobilleri yazmıyoruz.Özellikle nihai tüketicilerin ulaşabildiği,tercih edilen ve merak edilen otomobilleri test konuğu olarak alıyoruz.Renault Megane ise birçok aile tarafından farklı kasaları ile uzun yıllardan beri en çok tercih edilen otomobillerden.

Yeni kasası ile birlikte Renault büyük bir tasarım değişikliğine gitti.Ön panelde dikkat çeken logosu ve çıkıntılı far detayı ne kadar uzakta olursa olsun onun bir Renault olduğunu belli ediyor.

C segmenti (segmentleri öğrenmek için tıklayabilirsiniz) sınıfında bulunan Renault Megane yeni kasası ile birlikte birçok güzel detayı da barındırmakta.Krom detayları, karartılmış arka camlar, tek çıkışlı krom egzoz ucu ve led farlar dış görünüşte bunlardan sadece birkaçı.

Çok fonsiyonlu deri direksiyon sunan modelin göstergeleri ve ekranı dijital.Klima ve multimedia panellerinin kullanışlılık için analog tutulduğu modelin bu özelliği bizden artı puanı kaptı.Ayrıca klasik Renault Özelliği olan direksiyon altı tuşlar ise olumlu olarak göze çarpıyor.Burda tek eleştirimiz dörtlü işaret tuşu.Biraz daha büyük olması güvenlik için elzem durumda.

Deri koltuklar ile gelen Megane’ın arka kısmında kol dayama ve klima menfezleri standart olarak sunuluyor.İsofix bağlantılarının bulunduğu koltukların konforu ve kalitesi ise gayet başarılı.Şaft tüneli bulunan Megane’ın ortada oturun yolcusu ise  pek memnun olmayacak olsa bile genel kalite segmentini fazlasıyla karşılıyor.

Geri görüş kamerasının çözünürlüğü gayet başarılı.Özellikle direksiyon hareketine duyarlı yön alan oklar ise park etmeyi kolaylaştırıyor.

Kartlı ve anahtarsız giriş kültürünü bize aşılayan markanın son zamanlarda anahtar tasarımını ise biz başarılı buluyoruz.Modern görüntüye sahip anahtarın boyutu ise çanta ve benzeri kapalı alanlarda rahat bulunacak şekilde tasarlanmış.

Teknik Özellikler

Motor Hacmi
: 1461 cm3
Güç : 115 hp  @ 3750 rpm
Tork : 260 nm @ 2000 rpm
0-100 Kmh hızlanma : 11.1 saniye
Ortalama Yakıt Tüketimi : 4.0 litre/100 km

Sonuç

Yükselen otomobil fiyatları sebebi ile her geçen gün fiyatları düşündüğümüz bir ortamdayız.(Eylül-2020) Özellikle Ötv zamları sonrasında otomobiller artık bizler için inanılmaz kıymetli ve bir o kadar değer vermemiz gereken metalar haline döndü.Böyle bir ortamda c sınıfının kalite ortalamasına fazlasıyla sahip olan Renault Megane sunduğu teknolojik donanımları ve tasarım detayları ile ön plana çıkmaktadır.Özellikle Motor teknolojisi ile bilinen Renault bu motoru farklı markalar ile de paylaşmakta.Fiyat/Performans aracı olarak nitelendireceğim otomobili başlıkta Görev Adamı olarak nitelendirdim.Otomobilin değerlendiği bu günlerde Renault Megane kesinlikle parasının hakkı.

                                                                                                                                       Fatwriter