TOGG’da Önemli Atama

TOGG’da Önemli Atama

21 Eylül 2020 0

TOGG’un üretim sorumluluğu, otomotiv sektöründe 20 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Murat Akdaş’a teslim edildi.

1997 yılında çalışmaya başladığı Honda Türkiye’de son olarak Fabrika Direktörlüğü görevini yürüten Murat Akdaş, 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu görevlerini üstlenecek.

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği’nde tamamlayan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi.

Meslek hayatına 1991’de Pendik Tersanesi’nde başlayan Akdaş, 1994 yılında geçtiği Türk Pirelli A.Ş’de 2 yıl Kaizen Mühendisi olarak görev yaptı.

Honda Türkiye’deki kariyerine 1997 yılında kalite departmanında başlayan Murat Akdaş, boya ve montaj departmanlarında yöneticilik yaptıktan sonra, 2011 yılından itibaren tüm üretim departmanlarının sorumluğunu üstlendi. Yaklaşık 23 yıllık bu süreçte fabrikanın kapasite artış projesinde aktif görev aldı, yeni model çalışmalarında proje liderliği yaptı ve aynı zamanda şirketin yalın yönetim ve TQM koordinasyonundan da sorumlu oldu.

TOGG’da İnşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.


Kaynak : Togg