Yeni Hyundai İ20 Tanıtıldı

Yeni Hyundai İ20 Tanıtıldı

1 Ekim 2020 0

Uzun bir süredir yollarda olan ve fwmotor olarak test ettiğimiz Hyundai i20 yenilendi.İhracatına başlanan model halefi gibi İzmit Assan Fabrikasında üretilecek. Türkiye’de 13 Ekim tarihinde müşterilerine kendini gösterecek Hyundai İ20 modelinin N line serisi ise Mart 2021’de satışa sunulacak.

Hyundai Dinamizmini daha ön plana çıkarmak isteyen marka Yeni İ20 modeli ile B segmentinde daha fazla sportiflik getirmeyi çabalamakta.Yeni versiyonun görseli kadar teknoloji unsurlarıda dikkat çekiyor elbet.Yeni multimedia ekranları ve güvenlik donanımlarını standart sunan Hyundai dönüşümünü tam gaz devam ettiriyor.


Yeni İ20 N Line ismini N serisinden ilham almış.Güncel i20’den farklı olarak Yeni N direksiyon simidi ve koltuklara sahip olan modelin pedalları metal ve kırmızı dikişli N vites topuzu da dikkat çeken diğer detaylardan.


Hyundai İ20 N linde da ise iki motor seçeneği sunuluyor.84 HP güç sunan 1.2 giriş seviyesi motorun yanında 100 hp ve 120 hp seçenekleri olan 1.0 T-GDI motorlar da seçilebilecek.48 voltluk hafif hybrid teknolojine sahip bu motoru ayrıca çift kavrama 7 ileri DCT şanzımanla da müşteriler alabilecek.

Önceki kasa Hyundai İ20 testimize ise buradan ulaşabilirsiniz…


Fwmotor.com