Yeni Opel Mokka Tanıtıldı

Yeni Opel Mokka Tanıtıldı

23 Kasım 2020 0

Alman otomobil markası Opel,vizor dan tanıdığımız yeni tasarım dilini Mokka modeline uyarladı.Böylelikle, yeni dna diğer Opel modellerininde nasıl olacağı konusunda ipuçlarını bizlere verebiliyor.
Tasarımsal olarak çok PSA grubunun dinamik çizgilerine sahip model,keskin led farları ve çizgileri ile dikkat çekiyor.Özellikle arka tarafında bulunan merkezi model yazısı,çift egzoz çıkışları ve ince farlar arka tarafın siluetini belirliyor.

Avrupa da 20.000 Eurodan satışa çıkan modelin Türkiye fiyatları henüz belli değil. Ama Opel CEO’su Michael Lohschellerin ifadeli otomobil üzerine ne kadar çalışıldığını bizlere gösterir biçimde;

“Yeni Mokka ile Opel’i adeta yeniden icat ettik. Otomobili Rüsselsheim’da sıfırdan tasarladık ve geliştirdik. Tüm ekip, Opel’i parlak ve heyecan verici bir geleceğe taşımak için eşi görülmemiş bir tutku ve sarsılmaz bir bağlılıkla çalıştı “İçten yanmalı motorlarının yanında elektrikl tahrikli modelleri de olan modelin Mokka-e versiyonu ülkemizde elektrikli modellere uygulanan ötv avantajı ile tercih edilen motor seçeneği olacaktır.Yeni Mokka-e 136 HP güce ve 260 Nm torka sahip menzili ise tam 324 km.Normal eco ve sport gibi şürüş modları da olan modelin 50 kw bataryası yüksek hızlı sarj veya ev tipi prizle de sarj edilebiliyor.Ayrıca Opel batarya garantisi olarak da 8 yıl ve 160 bin km garanti sunabiliyor.


İç mekan olarak da yenilikçi bir tasarıma sahip modelin purepanel denilen yekpare bir gösterge ve multimedia ekranı var.Baz donanımda 7.0 inçlik renkli dokunmatik ekranı üst modellerde 10.inç’e kadar çıkıyor. Sürücü bilgi merkezinin ekranı ise 12 inç’e kadar çıkabiliyor.


Yeni Opel Corsa Testimizi de buradan okuyabilirsiniz.
FWMOTOR.COM