(2015) Skoda Octavia 1.2 105 Hp TSI DSG – Bagaj Düşkünlerine Müjde

(2015) Skoda Octavia 1.2 105 Hp TSI DSG – Bagaj Düşkünlerine Müjde

24 Ağustos 2020 0


Her geçen gün yükselen otomobil fiyatları bizlerin otomobil tercihlerini de değiştirmektedir. Özellikle dizel az yakan ve otomatik araçlar tercih etsek bile herkesin bu tür kombinasyonlar araması doğal olarak fiyatları yükseltiyor. Böyle bir piyasa içerisinde 10-15 bin tl daha ucuz benzinli versiyonlar ise tercih sebebi olmaya başladı.

2013 yılında değişen kasası ile MQB platformuna sahip Skoda Octavia A7 aslında bu tanıma uyan araçlardan. Octavia geniş yaşam hacmi, konforu ve yüksek teknolojisi ile güzel deneyimler sunan bir otomobil.Benzinli motor seçenekleri ile dizel kardeşlerine göre çok daha da uygun fiyatlı.

Tasarım:

4 kişinin rahat seyahat edebileceği Skoda Octavia liftback tasarımı sayesinde geniş bir arka yaşam alanına sahip, özellikle 590 litre bagajı ile uzun yollar artık daha rahat. Dış tasarıma baktığımızda ise led arka farlar ve kedi gözleri ile premium bir görüntü çizmektedir. Arka cam sileceğinin yağmurlu havalarda kullanışlılığı ise başlı başına bir avantaj.

Kullanılan plastik malzemelerinin kalitesi ve Volkswagen’den aşina olduğumuz tasarım hem kullanışlı hem de teknolojik duruyor. Navigasyon ekranının eksikliği hissedilse bile klima paneline tutturulacak bir aparat ile çözüme kavuşabilirsiniz. 2015 model makyajsız Skoda Octavia maalesef Smartlink donanımına sahip değil =(Arka Yaşam Alanı

O meşhur arka yaşam alanı ile bitirelim istedim, ilk olarak yüksek şaft tüneli dikkatimi çekiyor, bu kadar hacmi verimli kullanan otomobil markası nasıl bu kadar yüksek şaft tüneli kullanır anlayamıyorum.(Sanırım haldex 4×4 olan modelleri sebepli böyle).

Kumaşı kaliteli koltuklar,sabit kalabilen arka kol dayama ve önde olan malzeme kalitesinin arkada aynen devam etmesi sayabileceğim olumlu yanlarından.Arka havalandırmanın olması ve küllük bulunması ise daha rahat bir yolculuk vaad eden özelliklerden.

Teknik Özellikler
1197 CC, SIRALI 4 SİLİNDİR, 105 BG, 175 NM, 7 İLERİ DSG ŞANZIMAN
5.8 LT/100 KM
0-100 KM/S 10.2 SN, 196 KM/S
Ağırlık 1230 KG

Sonuç: Bu paralara alabileceğiniz en iyi c segmenti liftback.

Fiyat-performans olarak baktığımızda bugün 100 Km’de 5.8 litre yakıt tüketimi olan göreceli performanslı ve Euroncap’den 5 yıldızlı bir otomobil alıyorsunuz.Dsg şanzımanının iyi bir kontrolünen sonra bu 5 yaşındaki otomobil bu paralara alabileceğiniz en iyi F/P oranına sahip c segmenti liftback diyebiliriz.

Skoda Superb’in Test yazısına ise Buradan Ulaşabilirsiniz