2021 Volkswagen Golf R

2021 Volkswagen Golf R

5 Kasım 2020 0

Volkswagen’in en efsane modelleri arasında olan Golf 1974 yılından beri üretiliyor.Halen ülkemizde satışa çıkmayan 8.Nesil Golf’ün ise en güçlü 320 hp’lik R versiyonu yüzünü gösterdi.


Yeni Volkswagen Golf R tüm Golf modellerinin en güçlüsü ve 4Motion 320 Hp gücü ile 0-100 km/h hızlanmasını sadece 4.7 saniyede tamamlıyor.Bu Ferrari F 355 drag yaptığımızda başa başa yarışı bitirmemiz demek.Ama iyi hızlanması Yeni Golf R’ın tek özelliği değil.320 hp güç ve 420 Nm tork üreten model R-Performance Torque Vectoring özelliği ile artık yere daha sağlam tutunuyor. Araç Dinamikleri Yöneticisi (VDM) ,elektronik diferansiyel kilitleri (XDS) ve adaptif şasi kontrolü (DCC) gibi teknolojik alt yapılara sahip olan model kullanılabilir spor otomobil yanını koruyor.


Tabi Nürburgring tutukunlarını sevindiren haberler de yok değil.Nürburgring için özel olarak hazırlanmış, “Special” sürüş profiline sahip yeni model ,Nürburgring Nordschleife’de selefine göre 17 saniyeye kadar daha hızlı ve daha performanslı.

Ayrıca 4Motion yapısı ve drift modu olan otomobilde sanki arkadan itişli bir otomobile biniyor gibi tur atmak mümkün olacak.

FWMOTOR.COM