Audi S3 Sedan ve Audi S3 Sportback – Daha Hızlı ve Daha Zevkli Sürüşler

Audi S3 Sedan ve Audi S3 Sportback – Daha Hızlı ve Daha Zevkli Sürüşler

13 Ağustos 2020 0

Audi yeni S3 ailesi ile daha güçlü ve daha zevkli sürüşler vaad ediyor. Peki bunu nasıl yapıyor ? 70 ve 80 li yılların spor arabalarına baktığımızda 3.0 hatta 4.0 motorlar görebiliyorduk şuan ise 2.0 TFSI hatta 1.5 TSI motorlar bile bi hayli performanslı.

Peki spor otomobil demek iyi 0-100 Km/h demek mi ? Bence hayır öncelikle hakimiyeti kolay olmalı, kullanırken savaşmamalısınız. Sonra dış görünüşü ile dikkat çekici olmalı.En önemlisi ise Teknoloji barındırmalı…

Yeni S3 ailesi ise bize hepsinden sunmaya çalışıyor. Öyle bir otomobil düşünün ki sizi sadece 4.8 saniye içerisinde 100 Km/h hıza ulaştırsın. Bunu yaparken de akıllı kontrole sahip Quattro ile yere sağlam bassın. Ayrıca dinamik görüşününün yanında sınırlı sayıda limitli Python Sarısı veya Tango Kırmızısı renkleri ile tüm trafikten sizi ayırabilsin.

2.0 TFSI motor ile gelen S3 228 KW(318 PS) ve 400 NM tork değerlerine sahip. Ortalama yakıt tüketimi 7.4 lt olarak belirlenen otomobilin gövdesi dinamik süspansiyonlar sayesinde 15 milimetre daha alçak.

Daha iyi fren performansı için dört diskinin de havalandırıldığı Audi S3’ün kaliperleri ise standart siyah renk ile sunuluyor. Tabi opsiyonel olarak kırmızı tercih edebilirsiniz.