Elektrikli Dacia Spring

Elektrikli Dacia Spring

11 Mart 2021 0

Dacia yenilikçi ve en ucuz Elektrikli otomobilini yollara çıkarıyor.Detayları ise bu vergi oranlarına rağmen iştah açıcı..

Dacia yeni Duster’da gördüğümüz ve stepway karakterini koruyan elektrikli modelini gün yüzüne çıkartmaya hazırlanıyor.20 Mart’tan itibaren ön siparişe çıkacak ve sonbahar aylarında teslim edilecek modelin fiyatına göre sundukları ise tatminkar.

En ekonomik Elektrikli modellerden olacak Dacia Spring confort, confort + ve cargo olarak 3 versiyon ile sunulacak.Turuncu Renk detayları, alüminyum jantları ve çizilmelere karşı koruyucu özelliği olan siyah tamponları ile sanki dağlar için hazır gibi gözüküyor.

İç mekanında gözüken multimedia sistemi, krom kapı açma kolları,jaguarlar gibi olan vites kontrol ünitesi ve kadife görünümlü koltuklar paha katan detaylardan.

%100 elektrikli olacak model WLPT verileri ile şehir içi 305 km menzil sunuyor.Dacia’nın bültenine göre %80 sarja 1 saatten az sürede ulaşabilecek modelin cargo versiyonu tam bir şehir içi canavarı;

3.73 metre uzunluk , 1.62 metre genişlik ve 1.49 metre yüksekliği sayesinde 1100 litre yüklem alanı sunabiliyor. 325 kg yükleme kapasitesi olan bu Cargo modelinin ise 2022 yılının başlarında pazara sunulacağı bilgiler arasında.

Çevreci, küçük ,az yer kaplayan bu otomobil için fransa hükümeti teşvik yapmış ve 12.403 Euro’dan başlayan fiyatlar ile ön siparişe başlanmış.Döviz kurlarının oynaklığı ve 11 Mart 2021 tarihinde konuşulan ötv arttırımı konuları ile Türkiye fiyatlarını ön görmek çok zor.Tahminimce 200 bin üstüne gelecektir.


FWMOTOR.COM

Instagram Hesabımızı Buradan takip edebilirsiniz