F1’in Fiyatları Belli Oldu / Seneye Yarış Var Mı ? / Intercity Tüm Masrafları Karşılıyor

F1’in Fiyatları Belli Oldu / Seneye Yarış Var Mı ? / Intercity Tüm Masrafları Karşılıyor

1 Eylül 2020 0

Intercity uzun zamandan beri ülkemizin en başarılı otomotiv firmalarından.F1 için olan çabaları ise geçen haftalarda sonuç verdi.Bugün 1 Eylül 2020 tarihinde İstanbul Park’ta yapılan açıklamalarla beraber son detaylar ise belli oldu.

Öncelikle Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan F1 yarışı Intercity’in tüm masrafları karşılaması ile beraber geliyor.Tahmini 50 Milyon dolarlık bir yabancı döviz getirisi hesaplanan yarışın yabancı ve yerli izleyici ile birlikte 100 Milyon dolarlık bir getiri oluşturulması bekleniyor.

Toplam Kaç Bilet Satılacak

Toplamda 220 bin Kapasitesi olan Intercity İstanbul Park’ın sağlık koşullarından dolayı max 100 bin bilet satılması planlanıyor.

2.5 ay sonra yapılacak yarışın hazırlıkları ise neredeyse hazır.Intercity yönetimi pisti sanki yarın yarış düzenlenecek gibi korumuş.Vural Ak yaptığı açıklamalarda ilk ekibin Pisti incelediğini ve neredeyse hiç problem olmadan pistin onaylandığını söyledi.Önümüzdeki süreçte ise daha da kaliteli olması adına düzenlenmelerin olacağını söyledi.

13-15 Kasın tarihinde 3 gün süren F1 yarışlarının dışında daha da şenlik tadında olması istenilen F1 yarışının İntercity kupa yarışları ile birleştirilecek. Ayrıca etkinlikler ve faliyetler ile şenlik tadında bir etkinlik olacağı gözüküyor.
Bilet Fiyatları

Vural AK uzun zamandan beri bu yarışın düzenlenmesi için çalıştığını ve bu yarıştan bir kazanç getirisi beklemediğini açıkladı.En uygun fiyatlı Açık alan bileti 30 TL olarak belirlendi.

30 TL olan bilet fiyatlarının yakında satışa sunulacağını belirten Vural AK 100 bin kişinin çok rahat ağırlanabileceğini ise ekledi.

Super Bike yarışlarında 3 bin bilet satıldığını ve tüm ekip,davetler ile beraber 50 bin kişiye İstiklal Marşımızı dinleten Intercity sevinçli haberi bizlere verdi.

Bu Yarışlar Devam Edecek Mi ?

Bu sene yapılan yarışın çok önemli olduğunu devamlılığının bu sene yapılan yarışa bağlı olduğunu söyleyen Vural Ak,önümüzdeki sene için umut dolu sinyallerini ise verdi.