Fatih Altaylı 15 Kasım’daki F1 GP İçin Mutlu Haberi Verdi.

Fatih Altaylı 15 Kasım’daki F1 GP İçin Mutlu Haberi Verdi.

19 Ağustos 2020 0


İstanbul Park 2005 yılında ülkemize kazandırıldı. F1’i yakından takip edenler ise 2011 yılında yapılan Sebastian Vettel’in birinci, Webber’in ikinci ve Alonso’nun üçüncü olduğu son F1 yarışını çok net hatırlayacaktır.


Özlenen Grand Prix yarışlarının tekrardan ülkemizde düzenlenmesi için İntercity uzun zamandan beri çalışıyor. FIA ile olan gizlilik anlaşması sebepli açıklama yapamayan Intercity atıl konumda olan pisti ise en güzel şekilde işleterek pist günleri organize ediyor, festivaller ve buluşmalar düzenliyor.

Sky Sport İtalya’nın 15 Kasım’daki F1 Grand Prix yarışının Türkiye ihtimali üzerine haber yapması ise F1 tutkunlarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Akabinde Fatih Altaylı’nın bizzat Tosfed başkanı Eren Üçlertoprağı ile görüştüğünü ve FIA Başkanı Jean Todt tarafından kendilerine haberi doğruladığını söylemesi ise hepimizi sevindiren bir diğer haber oldu.

Fatih Altaylı bu sefer yarışın devlet destekli değil, pistin işletmecisi Vural Ak destekli olduğunu ve FIA tarafından edindiği bilgilere göre yarışın 15 Kasım tarihinde eğer pandemi şartları olumsuz yönde ilerlemezse( seyircili ) yapılacağını öğrendiğini katıldığı TV programında bildirdi.


İntercity İstanbul Park’ta yapılan etkinlerden kareler ise pistin gayet doğru insanlar tarafından işletildiğinin göstergesi…

Umarız en yakın zamanda teyit haberi gelir…