Fiat Egea Yenilendi

Fiat Egea Yenilendi

27 Ekim 2020 0

Uzun bir zamandır yollarda olan ve Türkiye’nin en çok satılan otomobili Fiat Egea Yenilendi.


225 Milyon Dolar yatırım ile yenilenen modelin Ocak ayında yollara çıkması bekleniyor,farklı kareoser yapılarına sahip modelin ise Fiat Cross versiyonu en dikkat çekici olanı.

Özellikle suv segmentinin trend olduğu çağımızda en büyük rakibi Sandero Stepway olacak gibi duruyor.

Yenilenen Egea’nın diğer bir dikkat çekici yanı ise kuşkusuz değişen ön ızgarası.Fiat yazı ile dikkat çeken logoyu yakın zaman önce tanıtılan Fiat 500’de de görmüştük.


Yenilenen jant yapıları,tüm modellerde sunulacak yeniden tasarlanmış led farlar ve krom detaylar ise otomobili hem daha vahşi hem de yenilikçi göstermiş.

Ayrıca İtalyan Marka Fiat’ın teknoloji ile olan yakın ilişkisini ise bu modelde görebiliyoruz.Yeniden tasarlanan 7 inç’lik gösterge panelleri ve 10.25 inç dokunmatik ekrana sahip tamamen yeni UConnect 5 multimedya sistemi hem daha kullanışlı hem de iç mekanı premium göstermiş.


Güvenlik ise makyajlanan modelde daha ön plana alınmış.Artık EuroNcap testlerinde bile kriter olan Trafik işareti tanıma, akıllı hız asistanı, şerit takip, sürücü yorgunluk uyarı, adaptif uzun far, kör nokta uyarı gibi güvenlik sistemleri Egea’nın kendini geliştirdiği diğer önemli detaylardan.

Ön park sensörleri, anahtarsız giriş/çalıştırma ve kablosuz akıllı telefon şarjı gibi özellikler ise günlük hayatımızı kolaylaştıran ve Egea’yı daha da şehir otomobili yapan özelliklerinden.

Daha önce Test ettiğimiz Fiat Egea sürüş yazısına ise buradan ulaşabilirsiniz.

FWMOTOR.COM