Hayalimizdeki Otomobiller Çok Yakın

Hayalimizdeki Otomobiller Çok Yakın

6 Ağustos 2020 0


Hepimizin hayalinde bir otomobil ya da garaj vardır.Olmasa zaten bu sitede olmazdınız. Kimisi için A noktasından B noktasına gitme aracı olan otomobiller bizler için bir tutku.

Böyle bir ortamda aklınızdan “ Hayalim ne kadar yakın ? Kazanmanın Yönetimi nedir” diye geçirdiğiniz kesin. Öncelikle tutku her şeyden daha önemlidir. İnsanlar istediği sürece başarabilirler. Bunun için önemli olan gerçekten istemektir ve hayallerimizi hedefler haline getirip çok çalışmaktır. Daha detaylı başarı yöntemlerini öğrenebileceğiniz kaynaklar olan Soıchıro Honda Hayallerin Gücü, Etkili İnsanların 7 alışkanlığı ve Mustafa Özel’den Yönetebilen Türkler Kitabını önerip otomobil piyasası bağlamına geçmek istiyorum.

Bugün Türkiye şartlarında Trafiğin çok olduğunu sürekli duyuyoruz ama gerçeğe baktığımızda kişi başına düşen otomobil sayısı gerçekten çok az. Ebs Danışmanlığın verdiği kaynak ile detaylıca inceleyelim.Avrupa ve Türkiye’de 1.000 kişiye düşen araç sayısı karşılaştırılması yapıldığında 1000 kişiye 281 araç ile Türkiye nüfusuna göre en az araç sahipliğinde sonuncu olan ülke. Gelişmiş ülke statüsüne sahip Almanya 1000 kişiye 605 otomobil, Italya ise 721 otomobil ile göz doyuruyor.

Özellikle Türkiye genelinde 4 kişiye 1 taşıt düştüğü görüyoruz ama ya büyük şehirleri de devreden çıkarırsak kalan il ve ilçelerde rakamlar ne olacak… 1 Milyon potansiyeli olan otomobil pazarı aynı zamanda devlet için iyi bir vergi geliri. Böyle bir ortamda genç nüfusun büyümesi ve katma değeri olan işlerin yapılması ile birlikte Pazar her geçen gün büyüyecektir. Pazar büyüdükçe rekabet artacak, fiyatlar düşecek ve kişi başı düşen araç sayısı artacaktır.

Kısacası hayalimizdeki otomobiller elbet bir gün bizim olacaktır, sadece gelişmekte olan bir ülke olarak biraz zamana ihtiyacımız var. Biraz teknik oldu ama umarım faydalı olmuştur.

Sevgiler..
Kaynak: Ebs Danışmanlık