(2020) Honda Civic Test-Eski Dost

(2020) Honda Civic Test-Eski Dost

9 Ağustos 2020 0

Soıchıro Honda’nın büyük azim ve çalışmaları ile kurulan Honda Markası bugün dünya genelinde en büyük otomobil markalarından. Japon mali yılına göre 2020 yılında Honda sadece 4.8 milyon otomobil sattı.19 milyon motosiklet ve satılan 5.7 milyon adet diğer ürünler ise markanın büyüklüğünü gözler önüne seriyor.1996 yılında ise temelleri atılan Honda Türkiye fabrikası 50.000 kapasite ve 1.000 çalışanı ile 1998 yılından beri Honda Civic Sedan üretiyor. 2021 yılında Civic’in üretiminin sona ermesi ile beraber maalesef fabrika üretimi durduracak.Bu haberin burukluğu ile testimize devam etmek istedim.

Honda her zaman rakiplerine göre daha fütüristik tasarımlar çizer. Bu sebeple yeni çıkan modellerine hemen gözümüz alışmaz ama tasarım dilinin cazibesi yıllar geçse bile eski modellerin değerini korumasını sağlıyor.Yeni Honda Civic ise eskisi kadar farklı gözükmese bile halen fütüristik.

İç Mekanda dikkatimizi çeken ise Japon sadeliği ve sağlamlılığını hissettirmesi oldu. Bunun yanında 7 inçlik multimedia ekranı çağa ayak uydurmuş durumda.Ses kalitesi yüksek olan müzik sisteminin tek eleştirisi ile hiç analog tuşun olmaması.

Motor kompartmanına baktığımızda bilinik bir arkadaş bizi karşılıyor. 1.6 Litre 125 hp 152 nm tork değerine sahip benzinli motor. Şehir içinde 9 litreleri gördüğümüz bu motorun yakıt ekonomisi konusunda başarısı maalesef yok. Bu yüzden lpg li modelleri daha çok tercih ediliyor, gerçi günümüzde yerini yavaş yavaş I-DTEC Motora bırakmış durumda.Gene de atmosferik motor ve sorunsuz şanzımanı ile biz memnun kaldık.

Model bolluğu yaşadığımız Honda Civic’in fiyat listesini ise aşağıya bırakıyoruz.

İyi Sürüşler