Skoda Scala İçin ABT İle İş Birliğine Gitti.

Skoda Scala İçin ABT İle İş Birliğine Gitti.

14 Şubat 2021 0

Volkswagen Grubunun göz bebeği Skoda uzun zamandan beri büyük bir dönüşüm yaşamaktadır.Grup Stratejisi olarak en hızlı, en sportif binek otomobilleri yapmasa bile Ralli konusunda efsaneleşmiş bir geçmişi var

Bu geçmişi binek otomobillerine yansıtmak, belki tüketicilerini biraz daha heyecanlandırmak ise istekleri içerinde bulunuyor olmalı.

Yoksa alman modifiye firması ABT ile neden iş birliği yapsın dimi =)

Skoda B hb alt yapısına sahip ama C hb sınıfında tanıttığı ve Türkiye’de filo satışları ile büyük başarı elde ettiği Scala modeli için Alman modifiye firması ABT ile iş birliğine gitti.

Sadece 500 adet üretilecek olan Skoda Scala Edition S 190 Hp güç ve 290 nm tork değerlerine sahip olup kırmızı rengi ile dikkat çekici duruyor. Yola 15 mm daha yakın süspansiyon sistemine sahip olan modelin, jantları ise gene 18 inç ve ABT’nin özel üretimi.

Octavia Rs 245 gibi mekanik kilitli difransiyel gibi donanımlara sahip olup olmayacağı bilinmeyen özellikleri arasında yer alırken , XDS yani elektronik kilitli difransiyelinin mutlaka olacağını belirtmekte yarar var.Böylece bu güçlü motorunu yere daha sağlam basacaktır.

Fiyat konusu ise biraz Mataralı; Yaklaşık 34.000 Euro’ya alıcı bulan modelin ülkemize gelmeyeceği ise aşikar.Sonucunda 38.000 Euro’ya Octavia Rs alınabiliniyor ve özel üretim bile olsa çok daha geniş, bilinen bir modeli ben şahsen tercih ederdim.

FWMOTOR.COM