Toyota Hilux Yenilendi

Toyota Hilux Yenilendi

26 Eylül 2020 0

Uzun zamanlardan beri yollarda olan ve sağlamlığını kanıtlamış Toyota Hilux yenilendi.Yenilenirken de öyle bir ortama geldi ki pick-up segmentinin geleceğinin belirlendiği şu günlerde bir umut oldu…

Genel bir giriş yapmak gerekirse Yeni Hilux artık daha teknolojik.Kapı içlerinde ambiyans aydınlatmaları, Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi , Akıllı telefon entegrasyonu , Toyota Touch 2 Multimedia sistemleri ve 9 hoparlörlü JBL ses sistemi ile Hilux premium bir Pick-up olma yolunda çok iddialı ilerliyor.


Toyota diyince diğer aklımıza gelen konu sorunsuzluk.Japon markaları genelde çok güçlü, en performanslı motoru biz yapıyoruz diye belirtmeseler bile en sağlamlarını yaptıkları çoğu otorite tarafından kabul ediliyor. Toyota Hilux ise 2.4 Litre motoru ile bunu devam ettirecektir. 150 hp güç ve 400 nm tork değerlerine sahip motorun yüksek torku ise 1600 nm den itibaren sunuluyor

Bizim diğer bir değinmek istediğimiz konu ise Ötv dilimi ve Euro Normları

Pick-up segmenti bu koca cüssesi ve büyük motorlarına rağmen %4 lük bir ötv diliminde yer alıyor.Böyle olunca fiyatları motor hacmine göre gayet makul.Ayrıca 2021 itibari ile Avrupa’daki güçlü emisyon kuralları nedeniyle Pick-up segmentinde ciddi krizler yaşanacak gibi duruyor.Bunu başlıca sebebi arge-satılan adet hesaplaması.Euro7 normu yani 147 gr/km emisyon standartlarını sağlayan Toyota Hilux ise önümüzdeki dönemlerde Pazar payını daha da arttıracak gibi duruyor.


Türkiye’de 252 bin Tl’den başlayan fiyatlar ile sunulan Yeni Toyota Hilux’un 2021 yılında 4 bin adet satışı hedefleniyor.Umarız otomotiv sektörü 2021 yılında istediği gibi bir yıl geçirebilir.

Fatwriter