Volkswagen Caddy Yenilendi

Volkswagen Caddy Yenilendi

3 Kasım 2020 0

1980 yılından beri birçok ülkede yüksek satış rakamlarına ulaşmış, hem aileler hem de iş yerleri tarafından çok sevilen Volkswagen Caddy’nin 5.nesli büyük değişikler ile yenilendi.

Özellikle Golf 8 altyapısı olan MQB platforma sahip modelin sadece tasarım değil, teknoloji ve mühendislik olarak da çok ilerlediğini söylemek mümkün.

4motion dört tekerlekten çekiş opsiyonu sunulacak Caddy’nin yeni platformu sayesinde aks mesafesi 2682’den 2755 mm’ye yükseltilmiş.Böylece daha geniş kabin hacmi yaratan caddy, cargo modeli ile 3.1 metreküp, cargo maxi modeli ile de 3.7 metreküplük bir yükleme alanı sunabiliyor.

Elektrikli bagaj kapağı, 17 ve 18 inç jant opsiyonları olan modelin Led farları ve anahtarsız giriş çıkış özellikleri ise Caddy’i sınıfında farklı bir poziyona getirecektir.Özellikle ticari araçların düşük ötv avantajı ise bireysel müşterileri şimdiden heyecanlandırmış olmalı.


Yeni Caddy tasarımsal ve teknolojik öğelerde de dediğimiz gibi bi hayli gelişme sağlamış.Elektronik park freni, hayalet ekran ve yeni dokunmatik multimedia ekranı ile kabinin içi bir ticariden beklenmeyecek kadar yenilikçi.

Motor özellikleri olarak ise 75, 102 ve 122 hp güç üreten 2.0 Tdı dizel motorların korunduğu modelde, yeni 1.5 TSI 114 hp benzinli motorda görev alacak.Ayrıca ilerleyen dönemlerde CNG yani doğalgazlı ve hybrid modellerin gelmesi bekleniyor.


FWMOTOR.COM